--סגור--

העמקת שיתוף פעלה עם כנס רברסים

מאת: שבי קורזן. 15 באוקטובר 2017, 20:04
Loading

רקע

ישיבת וועד מנהל:
השנה הכנס תרם לסדנא את ההכנסות מדמי ההשתתפות ( נכון לעכשיו כ- 65 אלף ש"ח). הכנס מאורגן כולו בהתנדבות ומתקיים בעזרת חסויות בהיקף של מאות אלפי ש"ח. את הטיפול בחסויות ובלוגיסטיקה של ההוצאות עשתה עד עכשיו אחת מחברות ההיטק שתומכות בו, אבל הם לא מעונינם להמשיך בכך ומארגני הכנס מחפשים פתרון אחר. מצד אחד הם יכולים להקים חברה או עמותה,אבל זה די כאב ראש עבורם. לכן, שוחחנו על האפשרות שהסדנא או קוד אזרחי (חברת הבת שלנו) תסייע בכך. אמנם הדבר יעלה לנו בזמן של מנהלת הכספים והלוגיסטיקה, ומנגד אם נמשיך גם בעתיד לקבל את ההכנסות מדמי ההשתתפות, ייתכן שזה כדאי, במיוחד לאור העובדה שמדובר בכספים לא צבועים שמאפשרים חופש פעולה, משהו שמאד קשה לגייס. בשלב זה לא מתבקש אישור אלא רק את עמדת הועד ושאלות שעולות עד לבירור כל הפרטים.

החלטות

עיקרי הדיון בנושא

 • ישיבת וועד מנהל: שבי קורזן (ב 29 באוקטובר 2017, 08:46)

  שבי: כנס רברסים הוא כנס של מפתחי תוכנה. בעזרת חיבור של אגם הם תרמו לנו את ההכנסות מכרטיסי הכניסה השנה והתרומה הגיעה נכון לעכשיו ל-65 אלף שקלים. משיחות עם מארגני הכנס הם מחפשים גוף שבשנה הבאה יסייע להם בעניינים הכספיים שקשורים לכנס, קבלת חסויות והוצאת כספים לספקים. הייתה לנו שיחה ראשונית על האפשרות לשיתוף פעולה עמוק יותר עם הסדנא או חברת הבת של הסדנא, כך שאנחנו ניקח על עצמנו את הטיפול בכספים עבורם מה שאולי גם יבטיח שנים קדימה את התרומה מהכנסות של הכרטיסים.

  נבו: מה המטרות של הכנס?

  אגם: הכנס נולד מקהילה שנוצרה מסביב לפודקסט רברסים, שהוא פודקסט בעברית על טכנולוגיה.

  נבו: אבל האם יש להם מטרות נוספות? תחומים ספציפיים שנוגעים אליהם? אני שואל כדי למצוא האם הפעילות שלהם תואמת למטרות של הסדנא.

  אגם: הכנס שם דגש על פעילות ב-Open Source שזאת ממש מטרה של הסדנא. נוסף, אנשים של הסדנא מופיעים בכנס בתור דוברים והרבה מתנדבים מגיעים לשם כדי להקשיב.

  מיכל: האם אפשר לוודא שלא נצא נפסדים מההתקשרות הזאת?

  שבי: כמובן שנבדוק ששיתוף הפעולה טוב לכל השותפים. כרגע אני רק מבקשת לוודא שאין התנגדות עקרונית שאבחן את הנושא איתם.

  הועד בעד בחינת שיתוף הפעולה.